Park Zachodni jesienią

         PARK ZACHODNI W JESIENNEJ SZACIE

Podczas jesiennego spaceru na terenie Parku Zachodniego, można poszukać śladów minionych lat – odnaleźć fragmenty dawnych obiektów a dzięki wnikliwej obserwacji i analizie odczytać funkcje jakie, aktualne tereny rekreacyjne, miały kiedyś. Mimo, iż park ten ma za sobą pierwszą i drugą wojnę światową, wiele detali szczęśliwym trafem się zachowało….POSZUKIWANIA CZAS ROZPOCZĄĆ….tym bardziej, że jesień powszechnie uznawana jest za porę roku kojarzoną z nostalgią i wspomnieniami.


 

 

 

 

 

 

DAWNY CMENTARZ KATOLICKI

Alejka pokazana na poniższej fotografii prowadzi do nowego placu zabaw. Kiedyś tereny te zajmował cmentarz katolicki – tak naprawdę to nadal zajmuje, ponieważ ciała zmarłych nadal tam spoczywają. Cmentarz nie został przeniesiony w inne miejsce a jedynie zrównany z ziemią i niestety mało kto o tym wie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DAWNY CMENTARZ KOMUNALNY

Któryś z ‚kwietników’ na poniższych fotografiach był kiedyś fontanną. Oczami wyobraźni możemy zobaczyć jak  to mogło wyglądać w tamtych czasach…

 

 

 

 

 

 

 

W innych częściach parku, ale nadal na terenie dawnego cmentarza komunalnego oraz przy kościele, można zauważyć graby sadzone w linii prostej, na kształt litery „L” oraz w kwadracie, z pozostawieniem jednego boku nie obsadzonego. Oraz rożnego rodzaju ‚pozostałości’ w trawniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Układ alejek na terenie cmentarza komunalnego jak również katolickiego pozostał w dużej mierze bez zmian, w tym droga dojazdowa (starobruk) do parku i osiedla domków jednorodzinnych jaką jest ulica Pałucka. Sukcesywnie wprowadzane są również nowe nasadzenia mające za zadanie uzupełnić i odtworzyć dawny drzewostan.

 

 

 

 

 

PARK ZACHODNI – skrywa przed nami jeszcze dużo tajemnic….

 

Brak możliwości komentowania